NASZE SUKCESY

Podziękowanie dla Pocztu Sztandarowego IX 2017
Podziękowanie dla Pocztu Sztandarowego IX 2017

Mateusz Gielarowski z klasy 6 B został finalistą VII Dolnośląskiego Konkursu Małego Programisty, który się odbył w dniu 29 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 76  we Wrocławiu – Gratulujemy!

„Czerwone Maczki” – gratulujemy!!!
– chór z Naszej Szkoły laureatem eliminacji VII Rejonowej Gali Talentów
/ źródło informacji: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu – 3.04.2017 r.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że 21 marca 2017 r. odbyły się w rejonowe eliminacje do VII Dolnośląskiej Gali Talentów zorganizowane w Świdnicy, Ziębicach, Bolesławcu, Legnicy, Bierutowie i Wrocławiu. Celem każdego z regionalnych pokazów jest wyłonienie uzdolnionych dzieci i młodzieży z dolnośląskich szkół, a takich w tegorocznej edycji nie brakowało. Uczestnicy wykazali się różnorodnością swoich zamiłowań, pasji i możliwości. Przeważały występy taneczne i wokalne, ale nie zabrakło też prezentacji makiet, grafiki czy umiejętności  gry na bębnach. Łącznie wzięło udział 125 podmiotów. Wyróżnieni w tym etapie będą próbować swych sił  podczas VII Dolnośląskiej Gali Talentów – 30 maja 2017 r. w Świdnicy.

Do finału VII Dolnośląskiej Gali Talentów zakwalifikowało się 27 reprezentantów. Poniżej lista laureatów rejonowych eliminacji: NOMINOWANI do VII Gali Talentów.


GRATULACJE DLA NAUCZYCIELI Z INSTYTUTU PEDAGOGIKI UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO
GRATULACJE DLA NAUCZYCIELI Z INSTYTUTU PEDAGOGIKI UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

 

Sukcesy uczniów na szczeblu, co najmniej miejskim 2015/2016

Tytuł konkursu
/olimpiady
Zasięg Organizator Liczba
laureatów
1. II Międzynarodowy Konkursu Plastyczno– Literacki „Błogosławiona Bolesławo, Naśladowczyni Świętej Rodziny, Prowadź Nas” międzynarodowy Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy; Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie; współpraca: Wydział Nauki Katolickiej w Olsztynie i Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny 2

– laureatka
– wyróżnienie

2.      IX Międzynarodowy Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy międzynarodowy Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pilota Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu we współpracy
z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu pod honorowym patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
2
– I miejsce
– wyróżnienie
3.      XIV Ogólnopolski Konkurs Piosenki
i Recytacji Poezji Legionowej
i Żołnierskiej – kategoria recytacja
 
ogólnopolski Związek Piłsudczyków pod patronatem Pani Karoliny Kaczorowskiej – Małżonki ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego, odbywający się przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Centralnej Biblioteki Wojskowej im.
J. Piłsudskiego)
2
– I miejsce
– wyróżnienie 
4.      Ogólnopolski Konkurs „Mój patron”

 

 

ogólnopolski Mazowieckie Kuratorium Oświaty; Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
w Warszawie
1
– wyróżnienie
5.      Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Maluję to, co widzę ogólnopolski Gimnazjum nr 17 przy
ul. Ślężnej 2-24 we Wrocławiu
2
– I miejsce
– II miejsce
6.      VIII Ogólnopolski Konkurs Graficzno-Plastyczny pod hasłem: „CZERWONE MAKI NA MONTE CASSINO” ogólnopolski Szkoła Podstawowa nr 73 im. Generała Władysława Andersa we Wrocławiu 4
– I miejsce
– II miejsce
7.      IX EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „Losy Polaków na Wschodzie
w latach 1939-1956” Temat tegorocznej edycji: „Losy Polaków wywiezionych na Sybir we wspomnieniach naszych dziadków
i pradziadków”
wojewódzki Dolnośląski Kurator Oświaty we Wrocławiu Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu 1
–  I miejsce
8.      X edycja Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego wg Świętego Marka – czy ją znam? dolnośląski Szkoła Podstawowa nr 73 im. Generała Władysława Andersa; patronat honorowy Jego Ekscelencji Księdza Biskupa prof. dr hab. Andrzeja Siemieniewskiego 1
– I miejsce 
9.      XVIII Dolnośląski Konkurs Plastyczny „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”  hasło przewodnie: „35 lat
z Solidarnością”
dolnośląski Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk 1
– I miejsce 
10.   Dolnośląski Konkurs Literacki w ramach projektu  WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI
w kategorii proza
dolnośląski Fundacja ,,Pax et bonum” Wrocław, pod honorowym  patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia i Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego) 1
– II miejsce 
11.   DOLNOŚLĄSKI KONKURS
„ŚWIAT MAP”
dolnośląski Wydział Kartografii i Geodezji UMWD; Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu; Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu 1
– III miejsce 
12.   „Z EKOLOGIĄ NA TY” miejski Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia; Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego Czynu Pomocy Szkole przy SP Nr 9 we Wrocławiu; Szkoła Podstawowa Nr 38 im. Jerzego Kukuczki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 4
– wyróżnienie
13.   I Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastycznego „Lubię baśnie Hansa Christiana Andersena” – część literacka
i plastyczna
miejski Szkoła Podstawowa nr 2  im. Henryka Sucharskiego we Wrocławiu 6
– I miejsce
– II miejsce
– III miejsce
14.   VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GRAFICZNO-PLASTYCZNY POD HASŁEM: „MOJE ŚNIADANIE DO SZKOŁY” miejski Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia; Szkoła Podstawowa
nr 73 im. Generała Władysława Andersa
5
– wyróżnienie
15.   IX MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość”

 

miejski Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia; Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego Czynu Pomocy Szkole przy SP Nr 9 we Wrocławiu; Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
we Wrocławiu
5
– III miejsce
– wyróżnienie
16.   Radosna Parada Niepodległości
11 listopada 2015
miejski Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  30
– wyróżnienie
17.   Konkurs plastyczny:
Co w trawie piszczy?
miejski Szkoła Podstawowa nr 63
im. Anny Jasińskiej we Wrocławiu
2
– II miejsce
18.   III Międzyszkolny Turniej Zbijaka miejski SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 im. Edwarda Dembowskiego
we Wrocławiu
12
– II Miejsce
19.   IX Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej pod tytułem „Wielcy podróżnicy – wędrówki bocianów” miejski Szkoła Podstawowa nr 82
im. Budowniczych Wrocławia we Wrocławiu 
1
I miejsce


Znaczące sukcesy szkoły

WYRÓŻNIENIE za realizację Projektu „Zdrowe żywienie w przedszkolu i szkole – Dobre Praktyki” w ramach realizacji projektu „Nasze marzenie – zdrowe jedzenie” / Projekt dokumentował działania „Dobre Praktyki” w zakresie poprawy jakości żywienia w naszej szkole w roku szkolnym: 2011/2012; 2012/2013; 2013/2014
WYRÓŻNIENIE  za wzorowe uczestnictwo w programie „Owoce  w szkole” oraz realizują przedsięwzięć w zakresie promocji zdrowego odżywiania (10 szkól na terenie województwa)
GRANT TEMATYCZNY ZE ŚRODKÓW STOWARZYSZENIA ZDROWYCH MIAST POLSKICH Nazwa programu: Dbamy o środowisko wokół nas – „ZIELONY SKWER POD PLATANEM” – pozyskanie 4 000 zł
Szkoła została laureatem drugiej edycji konkursu pod nazwą SALA PRZYRODY TAURON EKOENRGIA (Nagroda celowa, na zorganizowanie sali dydaktycznej do nauki przyrody w wysokości 40 tysięcy złotych)

Podziękowanie 03-09-2016
Podziękowanie  03-09-2016

 

 

 

 

 

 

 


🙂 XIV Ogólnopolski Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowanym przez Związek Piłsudczyków pod Patronatem Pani Karoliny Kaczorowskiej – Małżonki ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego, odbywającym się przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie
I miejsce W KATEGORII WIEKOWEJ – SZKOŁY PODSTAWOWE W KATEGORII RECYTACJI – MARIANNA MŁODOŻENIAK Z KLASY VI A
Wyróżnienie
W KATEGORII WIEKOWEJ – SZKOŁY PODSTAWOWE W KATEGORII ŚPIEWU –  MAGDALENA POLAK Z KLASY V B
🙂 IX Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej (Organizator SP nr 82 we Wrocławiu)
I miejsce w kategorii kl. I-III  – KRZYSZTOF  WÓJCIK z klasy II b
🙂 XVIII edycja Konkursu „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna” zorganizowanego po raz 18. przez Zarząd Regionu i Sekcję Oświaty z okazji święta Niepodległości 11 Listopada. Hasło przewodnie konkursu brzmiało „35 lat z Solidarnością”
I miejsce W KATEGORII WIEKOWEJ – SZKOŁY PODSTAWOWE – O.KUBIAK, W.IGNASZEWSKA, A.KOSZLAGA, M. MŁODOŻENIAK Z KL. VI A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZCZEGÓLNE SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY lata 2006-2015