KONKURSY

rok szkolny 2017/2018
MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY
Organizatorem i pomysłodawcą prezentowanych  konkursów jest nasza szkoła

MIESIĄC DZIEŃ DZIEŃ TYG. DZIAŁANIE/ZADANIE ODPOWIEDZIALNY
wrzesień 4 poniedziałek Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII
/ IX 2017 / raz w tygodniu
Wójcik A.
4 poniedziałek Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK” / IX 2017 Wójcik A.
8 piątek Międzyszkolny Konkurs plastyczny dla członków szkolnego koła LOP ,,Barwy jesieni” – organizator LOP Wójcik A.
11 poniedziałek Międzyszkolny Konkurs fotograficzny dla członków szkolnego koła LOP ,,Moje ulubione zwierzę” – organizator LOP Wójcik A.
13 środa Międzyszkolny Konkurs na prezentację multimedialną dla członków szkolnego koła LOP ,,Zwierzyna łowna i nie tylko” – organizator LOP Wójcik A.
29 piątek Szkolny konkurs plastyczno-graficzny pt. „Jesteśmy uczniami” kl. IV – VII Kopaczek U.
październik 2 poniedziałek Szkolny Konkurs Mała Liga Klas I-III / od X 2017 do VI 2018 Mazgaj E.
2 poniedziałek Szkolny Konkurs Liga Klas IV-VII / od X 2017 do VI 2018 Skałacka M.
2 poniedziałek Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII   / X 2017 / raz w tygodniu Wójcik A.
2 poniedziałek Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK” / X 2017 Wójcik A.
2 poniedziałek Konkurs „Mistrz Logiki” / X 2017 / raz w tygodniu Skałacka M.
4 środa Miejskie konkursy plastyczno-historyczne związanez Radosną Paradą Niepodległości Trudzik M.
11 środa XIII Dolnośląski Konkurs Interdyscyplinarny dla Uczniów Szkół Podstawowych ,,zDolny Ślązaczek” – konkurs Młodożeniak M.
11 środa Konkurs wiedzy z okazji Dnia Papieskiego dla kl.1-3 i 4-7 Kamińska M.
12 czwartek Świetlicowy konkurs plastyczny dla kl. I-III pt. „Mój ulubiony nauczyciel” Konarska S.
23 poniedziałek Konkurs miejski zDolny Ślązaczek z języka angielskiego – / 23-25.10.2017 Tomala-Ciastoch K.
25 środa Szkolny Konkurs Gramatyczny klas VII o tytuł „Mistrza Gramatyki” – część I – Fonetyka Żołyńska E.
26 czwartek Szkolny Konkurs plastyczny dla kl. I-III „Liściaki” Mazgaj E.
27 piątek Konkurs plastyczny na wykonanie transparentu lub banneru na Radosną Paradę Niepodległości dla klas 4-6 Trudzik M.
27 piątek XVIII Szkolny Konkurs o „Berło Liściakowego Króla” dla klas 4-6 Kopaczek U.
listopad 2 czwartek Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII  / XI 2017  raz w tygodniu Wójcik A.
2 czwartek Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK” / XI 2017 Wójcik A.
2 czwartek Konkurs „Mistrz Logiki” / XI 2017 / raz w tygodniu Skałacka M.
3 piątek Konkurs Literowania wyrazów anglojęzycznych dla klas trzecich „English Spelling Competition”- konkurs szkolny Tomala-Ciastoch K.
6 poniedziałek Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, „NIEPODLEGŁA. Tradycja i współczesność” dla kl. IV-VII Owsianik-Garncarek A.
7 wtorek Turniej o polskich symbolach narodowych (dla klas 4-6) Trudzik M.
7 wtorek Konkurs literowania wyrazów anglojęzycznych dla klas  4-7 „ENGLISH SPELLING COMPETITION” Paduch M.
13 poniedziałek Konkurs Literowania wyrazów anglojęzycznych dla klas trzecich „English Spelling Competition”- konkurs szkolny finał Tomala-Ciastoch K.
14 wtorek II Szkolny Konkurs technologii komputerowej ze znajomości programów użytkowych dla klas V – VII
/ 14-18 XI 2017
Kopaczek U.
20 poniedziałek Miejski Konkurs Plastyczny „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna” dla kl. I-VII Jaroszkiewicz B.
21 wtorek Konkurs dla uczniów klas VII na najciekawszy plakat na temat: „Życie i osiągnięcia naukowe Marii Skłodowskiej Curie”               Z okazji 150 -tej rocznicy jej urodzin. Kopaczek U.
22 środa Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny 2017 dla kl. III-VII Skałacka M.
22 środa Miejski XXIII Konkurs Wiedzy Ekologicznej pt. „Przygoda z Ekoludkiem” dla kl. I-III Konarska S.
22 środa Szkolny konkurs opowiadania polskich baśni i legend dla klas I-III Kinzel E.
24 piątek Turniej gier logicznych dla klas czwartych Kalicki D.
28 środa V Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas 4-7 ,,Drugie życie śmieci” Wójcik A.
grudzień 1 piątek Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII / XII 2017 raz w tygodniu Wójcik A.
1 piątek Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK”  / XII 2017 Wójcik A.
1 piątek Szkolny konkurs techniczny pt. „Choinkowe cudeńka – 3D” dla kl. IV– VI Kopaczek U.
1 piątek Konkurs plastyczny dla kl. I-III „Portret św. Mikołaja” Mazgaj E.
4 poniedziałek Konkurs „Mistrz Logiki” / XII 2017 / raz w tygodniu Skałacka M.
styczeń 2 wtorek Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII   / I 2018 / raz w tygodniu Wójcik A.
2 wtorek Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK” / I 2018 Wójcik A.
2 wtorek Konkurs „Mistrz Logiki” / I 2018 / raz w tygodniu Skałacka M.
3 środa Szkolny konkurs „Mały programista” – wyłonienie finalisty reprezentującego szkołę w VIII Dolnośląskim Konkursie Małego Programisty dla kl. V-VII / styczeń – marzec 2018 Kopaczek U.
4 czwartek Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów dla kl. VII Trudzik M.
12 piątek Szkolny konkurs plastyczny – Generał Władysława Anders – kartka z historii” dla kl. I-III Jaroszkiewicz B.
30 wtorek Szkolny Konkurs Gramatyczny klas VII  o tytuł „Mistrza Gramatyki” – część II – Fleksja Żołyńska E.
31 środa „You can sing” Konkurs Śpiewania w języku angielskim, klasy 1-7 – etap szkolny Tomala-Ciastoch K.
luty  1 czwartek Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII / II 2018 / raz w tygodniu Wójcik A.
1 czwartek Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK” / II 2018 Wójcik A.
1 czwartek Konkurs „Mistrz Logiki” / II 2018 / raz w tygodniu Skałacka M.
5 poniedziałek Szkolny Konkurs czytelniczy dla uczniów kl. I „Moja pierwsza lektura szkolna” 5.02.-30.03.2018 Poznańska M.
6 wtorek Szkolny Konkurs Matematyczny kl.3 Borecka D.
9 piątek Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły dla klas III Kinzel E.
12 poniedziałek IV Szkolny Konkurs Fotograficzny „Najpiękniejsze wspomnienia z ferii” dla kl.1-3 / 12-16.02.2018 Borecka D.
15 czwartek Szkolny Konkurs Biblijny /Śladami Jezusa Chrystusa / Izrael dla kl. VII Szymanowska E.
16 piątek XV Międzyprzedmiotowy Turniej Wiedzy o Patronie Szkoły kl. IV – VII Trudzik M.
19 poniedziałek Miejski Konkurs Recytatorski – organizator WCDN  dla kl. I-III Jaroszkiewicz B.
21 środa Alfik Historyczny dla klas 4-7 / konkurs zewnętrzny Trudzik M.
28 środa Szkolny konkurs piosenki pt. „Wyśpiewaj sukces” Kubowicz-Śliwka K.
marzec  1 czwartek Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII  / III 2018 / raz w tygodniu Wójcik A.
1 czwartek Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK” / III 2018 Wójcik A.
1 czwartek Konkurs „Mistrz Logiki” / III 2018 / raz w tygodniu Skałacka M.
1 czwartek „Zuch”- konkurs miejski z języka angielskiego dla klas 1-3 / 01-02.03.2018 Tomala-Ciastoch K.
1 czwartek Olimpiada Krajoznawcza Dolnego Śląska kl. VI-VII Nowak A.
2 piątek Szkolny Konkurs plastyczny dla kl. 4-6 w ramach cyklu lekcji związanych z epopeją A. Mickiewicza „Pan Tadeusz” Belka J.
7 środa Szkolny konkurs szybkiego pisania na klawiaturze „MISTRZ KLAWIATURY”  / kl. V-VI Kopaczek U.
9 piątek Konkurs recytatorski dla klas IV-V pt.: Nasza historia wierszem pisana – polskie legendy Trudzik M.
12 poniedziałek Szkolny Konkurs Fotograficzny  kl. 4-7 Kamińska M.
13 wtorek XIV Międzyszkolny Konkurs historyczny dla szkół podstawowych / termin poda organizator Trudzik M.
15 czwartek XXVI Festiwal Piosenki Świetlicowej pt. „Wiosenne ćwierkanie” Konarska S.
15 czwartek Konkurs Kangur Matematyczny dla klas III-IV-V-VI-VII Kalicki D.
16 piątek Szkolny etap XII Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego „Ewangelia wg św. Jana – czy ją znam?” Kamińska M.
19 poniedziałek XIII Szkolne konkursy dla kl. IV – BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM Kopaczek U.
20 wtorek XVIII Szkolne konkursy dla kl. III – BEZPIECZEŃSTWO UCZNIA Kopaczek U.
21 środa Szkolny Konkurs Regionów Włoskich dla klas VI-VII – Tydzień Języków Obcych Kadys I.
22 czwartek OMNIBUS I etap Konkursu wiedzy ogólnej dla uczniów klas III Leśniak-Brzezicka M.
23 piątek X Międzyszkolny Konkurs Graficzno-Plastyczny  z promocji zdrowia pod hasłem: Jak dbam o swoje zdrowie? Kopaczek U.
26 poniedziałek Eliminacje szkolne do XIX Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Anglojęzycznej Literatury Dziecięcej dla klas 1-7 (ZSP NR 7) / udział w finale – termin poda organizator Paduch M.
27 wtorek Szkolny Konkurs Matematyczny dla kl. 2a Borecka D.
27 wtorek XVIII Szkolny Turniej Mitologiczny klas V Żołyńska E.
kwiecień  4 środa Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII / IV 2018 / raz w tygodniu Wójcik A.
4 środa Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK” / IV 2018 Wójcik A.
4 środa Miejski Konkurs Matematyczny dla kl. III / organizator WCDN Borecka D.
4 środa XII Międzyszkolny Konkurs Biblijny „Ewangelia wg św. Jana – czy ją znam?” / organizator SP 73 Kamińska M.
4 środa Konkurs „Mistrz Logiki” / IV 2018 / raz w tygodniu Skałacka M.
4 środa II Szkolny konkurs interdyscyplinarny dla uczniów klas   4-7 ,,OD PITAGORASA DO DARWINA” Wójcik A.
9 poniedziałek Szkolny konkurs – Zagadki matematyczne dla klas czwartych Kalicki D.
9 poniedziałek VI Konkurs słuchania i pisania ze zrozumieniem ,,Czytam   i słucham – więc wiem” dla uczniów klas czwartych Belka J.
10 wtorek Konkurs „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” dla kl. IV-VII Skałacka M.
12 czwartek Szkolny konkurs ortograficzny kl. III Leśniak-Brzezicka M.
17 wtorek Szkolny Konkurs plastyczny – „Rodzina jako najważniejsza w życiu wartość” / zakończenie konkursu 15.05.2018 Barańska P.
18 środa II Szkolny konkurs przyrodniczy dla uczniów klas 4-7 na najciekawsze doświadczenie, eksperyment lub projekt badawczy pod hasłem ,,DZISIAJ SZKOŁA, JUTRO NOBEL” / 5.04.2018 – termin ogłoszenia konkursu Wójcik A.
18 środa Szkolny konkurs pt. „Czerwone Maki na Monte Casino” Kopaczek U.
20 piątek Finał Szkolnego Konkursu Kaligraficznego dla klas 4-6 Derda M.
23 poniedziałek VIII Szkolny konkurs recytatorski uczniów kl. I-III „Poeci- dzieciom” – wiersze o Polsce Naszej Ojczyźnie Poznańska M.
23 poniedziałek I Miejski Konkurs Poezji i Piosenki Włoskiej dla wrocławskich szkół (konkurs literacko – muzyczny) dla klas V-VII / organizator SP 73 Kadys I.
24 wtorek Konkurs szkolny – Dzień Krajów Anglojęzycznych, dla klas 4-7 Tomala-Ciastoch K.
25 środa Szkolny Konkurs Gramatyczny klas VII  o tytuł „Mistrza Gramatyki” – część III – Składnia Żołyńska E.
maj 7 poniedziałek Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII  / V 2018 / raz w tygodniu Wójcik A.
7 poniedziałek Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK” / V 2018 Wójcik A.
7 poniedziałek Konkurs Recytatorski  i Literacki przeprowadzany  w ramach projektu WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia, Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego
Organizatorzy: Zespół Szkół nr 9 we Wrocławiu i Fundacja PAX ET BONUM
Derda M.
7 poniedziałek Konkurs „Mistrz Logiki” / V 2018 / raz w tygodniu Skałacka M.
7 poniedziałek Szkolny Konkurs historyczno-literacki „Moja ulubiona książka lub film historyczny” dla kl. IV-VII Trudzik M.
8 wtorek Szkolny konkurs kaligraficzny kl. II-III Jaroszkiewicz B.
9 środa Szkolny konkurs fotograficzny – „Moja świetlicowa grupa” / zakończenie konkursu 30.05.2018 Barańska P.
10 czwartek Szkolny konkurs recytatorski kl. IV-VII „Polska – moja Ojczyzna” – pod hasłem „Wielcy Polacy” Żołyńska E.
14 poniedziałek Szkolny Turniej Szachowy kl. IV-VII Nowak A.
16 środa Szkolny konkurs „ENGLISH MASTER” MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO- KLASY 4-7 Paduch M.
18 piątek X Ogólnopolski Konkurs Graficzno-Plastyczny pod hasłem: „CZERWONE MAKI NA MONTE CASSINO…” – organizator  SP 73 Kopaczek U.
19 sobota Miejski XIII Konkurs ze znajomości zasad ruchu drogowego dla klas IV „Bezpieczeństwo na drodze” / organizator SP 9 Kopaczek U.
30 środa II Szkolny konkurs przyrodniczy dla uczniów klas 4-7 na najciekawsze doświadczenie, eksperyment lub projekt badawczy pod hasłem ,,DZISIAJ SZKOŁA, JUTRO NOBEL” Wójcik A.
czerwiec 4 poniedziałek Szkolny konkurs przyrodniczy ,,Czy wiesz, jaki to zwierz? /Czy wiesz, jakie to miejsce?” dla kl. IV-VII    / VI 2018 / raz w tygodniu Wójcik A.
4 poniedziałek Szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 ,,ŁOWCY ZIELONYCH KARTEK” / VI 2018 Wójcik A.
5 wtorek Szkolny Konkurs „Pięknie czytam” kl. II i III Jaroszkiewicz B.
6 środa Szkolny Konkurs Gramatyczny klas VII  o tytuł „Mistrza Gramatyki” – część IV – Słowotwórstwo Żołyńska E.
8 piątek XVI Międzyszkolny Konkurs Literacko-Graficzny „Ja i moja Rodzina” Młodożeniak M.
8 piątek VIII Turniej Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” klas IV – VII Derda M.
11 poniedziałek Szkolny Konkurs o tytuł Ucznia Roku klas IV-VII Młodożeniak M.
13 środa Konkurs własnej twórczości w języku włoskim dla klas V-VII Kadys I.
14 czwartek OMNIBUS – Szkolny Konkursu wiedzy ogólnej dla uczniów klas III – finał konkursu Leśniak-Brzezicka M.