JĘZYK WŁOSKI

Flaga Włoch
− Zgodnie z nową podstawą programową w klasach VII–VIII, realizowany jest drugi język obcy nowożytny.
– Informujemy, że w Naszej Szkole drugim językiem obcym jest język włoski.
– Nauczycielem języka włoskiego jest Pani mgr Ilona Kadys.

Czy wiesz, że język włoski:
– należy do grupy języków romańskich,
– w swej współczesnej odmianie oparty jest na standardzie toskańskim, wypracowanym na przełomie XIII i XIV wieku m.in. przez Dante Alighierego, Francesco Petrarkę i Giovanni Boccaccio,
– język włoski jest dziś bardzo chętnie wybierany przez uczniów na całym świecie. Plasuje się aktualnie pod tym względem na czwartym miejscu. To język opery i sztuki, język wielkich pisarzy i poetów. Wielu obcokrajowców dzięki jego nauce pragnie poznać te dzieła w oryginale, ciesząc się najczystszym i najprawdziwszym ich brzmieniem.
Ciekawostka:
Najsłynniejsze włoskie danie, pizza, aż do XIX wieku była potrawą biednych chłopów, którzy używając niewielu składników wypiekali chlebowe placki z serem i ziołami.

Zaproszenie na spotkanie j.włoski
Author: Administrator