START

Odrzućmy wszystko, co nas dzieli i bierzmy wszystko, co nas łączy”
~ Generał Władysław Anders

Dane teleadresowe szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 73 im. Generała Władysława Andersa we Wrocławiu

50-525 WROCŁAW; ul. Gliniana 30
tel. 71 798-68-62; e-mail: sp73@wp.pl; adres strony: www.sp73.wroc.pl;
nr konta: PKO BP 32 1020 5226 0000 6802 0416

BIEŻĄCE INFORMACJE, AKTUALNOŚCI i WYDARZENIA
ZASZCZYTNE WYRÓŻNIENIE DLA NASZEJ SZKOŁY

W dniu 17.09.2018 Pani dyrektor K. Osieleniec-Moszczyńska uczestniczyła wraz z pocztem sztandarowym w obchodach Dnia Sybiraka, których organizatorem był Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Pamięci Zesłańców Sybiru. Uroczystości odbyły się w Sali Koncertowej Polskiego Radia. Podczas uroczystości Prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu Eugeniusz Kuszka wręczył Pani Dyrektor pamiątkowy medale 30-lecia reaktywacji Związku Sybiraków.

FESTYN 22.09.2018
REGULAMIN DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU

Z OKAZJI JUBILEUSZU ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI / ORGANIZATOR SP 73

Szanowni Rodzice!
Informujemy, że w Naszej Szkole są jeszcze wolne miejsca do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019. Sprawy związane z zapisem dziecka do szkoły można załatwić w sekretariacie szkoły – zapraszamy.

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów / 2018.05.18

Uwaga Rodzice! Rekrutacja do szkół podstawowych i przedszkoli

KONKURS ARTYSTYCZNY „Moje impresje – spojrzenie na kościół parafialny św. Henryka”w 125-lecie konsekracji kościoła pw. św. Henryka we Wrocławiu przy ul. Glinianej

Zmieniająca się baza Naszej Szkoły. Nowe pracownie: fizyczno-chemiczna, do nauki języków obcych, artystyczna oraz gabinet terapii.

Katowice / 14.09.2018

14 września 2018 r. - udział delegacji uczniów i nauczycieli w uroczystości związanej  z obchodami ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ zorganizowanej na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji  w Katowicach w ramach współpracy  Szkoły   z wrocławskim środowiskiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939”.

Golgota Wschodu - 9.09.2018

W niedzielę  9 września 2018 r. poczet sztandarowy pod opieką Pani E. Żołyńskiej, Pani T. Izworskiej oraz Pani I. Kadys uczestniczył w Eucharystii w Ceremoniale Wojskowym w intencji Ojczyzny upamiętniającą ofiary faszyzmu i reżimu komunistycznego w 79 rocznice najazdu wojsk radzieckich na Polskę. Msza  św. odbyła się w parafii Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Wittiga gdzie znajduje się Sanktuarium Golgoty Wschodu.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO / 3.09.2018

W dniu 3 września 2018 r. uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Uczniów, rodziców oraz nauczycieli serdecznie przywitała dyrektor Naszej Szkoły Pani Katarzyna Osieleniec - Moszczyńska. Okolicznościowy apel został przygotowany przez uczniów klas piątych pod opieką p. K. Tomali-Ciastoch, p. M. Paduch, p. J. Belki oraz p. L. Zapaśnik, która przygotowała oprawę muzyczną.

Obchody wybuchu II wojny światowej / 1.09.2018

W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej poczet sztandarowy Naszej Szkoły oddał hołd Bohaterom na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Wojska Polskiego przy ul. Grabiszyńskiej.

NASZA SZKOŁA W OBIEKTYWIE
SZKOŁA 16-17 (10)
« 1 z 22 »

WAŻNE LINKI:

* Ministerstwo Edukacji Narodowej

* Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

* Departament Edukacji we Wrocławiu

Synergia-logo
W naszej szkole obowiązuje dziennik elektroniczny –  🙂 LIBRUS Synergia

Matematyczne eksperymenty - logotypy

W Szkole Podstawowej nr 73 im. Generała Władysława Andersa we Wrocławiu realizowany jest projekt „Matematyczne eksperymenty – poprawa jakości nauczania matematyki w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych w Gminie Wrocław”. Projekt realizowany jest od 1 września 2017 roku do 30 czerwca 2019 roku. Szczegóły realizacji projektu znajdują się pod poniższym linkiem: